Toyota Rīgas Tehniskajai koledžai dāvina pilnīgi jaunu Corolla / WESS Motors Toyota / Jaunumi

Toyota Rīgas Tehniskajai koledžai dāvina pilnīgi jaunu Corolla

Toyota savas tehniskās izglītības programmas T-TEP ietvaros Rīgas Tehniskajai koledžai dāvina pavisam jaunu Toyota Corolla automobili. Papildus atbalstam ar mācību līdzekļiem jaunāko tehnoloģiju apguvei Toyota arī nolēma atbalstīt skolas labākos audzēkņus, piešķirot viņiem Toyota stipendiju un iespēju izvēlēties piemērotu prakses vietu jebkurā Toyota pilnvarotā mazumtirdzniecības vai remonta uzņēmumā.

“Toyota tehniskās izglītības programma T-TEP jau 35 gadus atbalsta profesionālo izglītību visā pasaulē. Mūsu mērķis ir jauniešiem, kuri ienāk darba tirgū, nodrošināt izglītību, kas atbilst mūsdienu tehnoloģijām un mūsdienu domāšanai,” sacīja Toyota Baltic AS prezidents Mika Elojervi. “Ar Rīgas Tehnisko koledžu sadarbojamies jau kopš 2017. gada, un šo gadu laikā esam nodrošinājuši skolu ar vairākiem mācību materiāliem, kā arī simulatoriem. Šodien mēs jaunajiem tehnikas studentiem nododam pavisam jaunu Toyota Corolla, kas aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, tostarp hibrīdtehnoloģiju, T-Mate un braukšanas palīgsistēmām.”

Paužot gandarījumu un prieku par dāvinājumu, Jānis Rozenblats, Rīgas Tehniskās koledžas direktors, sacīja: “No līdzšinējās sadarbības ar Toyota Baltic esam guvuši lielu pieredzi un pārliecinājušies par ieinteresētību, lai Toyota būtu ne tikai paraugs automobiļiem, kas ripo uz ceļa, bet arī palīdzētu mācību procesā un ar to vēlāk darbotos prasmīgi speciālisti.”

Mika Elojervi tāpat atzīmēja, ka Toyota atbalsts skolai neaprobežojas tikai ar mācību materiālu nodrošināšanu, Toyota arī nodod jaunas zināšanas. “Mūsu sadarbība ietver iespēju skolas mācībspēkiem pilnveidot sevi ar zināšanām par jaunākajām Toyota tehnoloģijām, piedaloties dažādos Toyota apmācību kursos un iegūstot piekļuvi gan mūsu tehniskajiem, gan mācību materiāliem.”

No sadarbības ar Toyota ieguvēji būs ne tikai Rīgas Tehniskās koledžas pasniedzēji un audzēkņi.

“Šis lieliskais notikums ceļ profesionālās izglītības prestižu. Tas ir solis pretī profesionālās izglītības ekselencei. Tas ir signāls potenciālajiem audzēkņiem, topošajiem speciālistiem, ka apmācību process notiek ar jaunākajām tehnoloģijām un izglītības un kvalifikācijas iegūšanas procesā viņi strādās ar visjaunākajām un vislabākajām tehnoloģijām. Turklāt, tā kā Rīgas Tehniskā koledža faktiski ir metodiskais centrs automehānikas jomā, šis ir liels notikums ne tikai skolas audzēkņiem un pedagogiem, tā būs iespēja apmācīt arī citu profesionālās izglītības iestāžu pedagogus, lai šīs zināšanas tiktu vairotas,” sacīja Ieva Suškeviča, Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta vecākā eksperte.

Papildus tam uzņēmums vēlas atbalstīt skolas labākos audzēkņus ar Toyota stipendiju. Sākot ar šo akadēmisko gadu, divi labākie 2. vai 3. kursa studenti tiks izvirzīti Toyota stipendijai ar iespēju izvēlēties sev piemērotu prakses vietu jebkurā Toyota pilnvarotā mazumtirdzniecības uzņēmumā vai remontdarbnīcā.

Toyota T-TEP programma Baltijas valstīs darbojas jau gandrīz 30 gadus, un tas ir gandrīz tikpat ilgi, cik Toyota ir oficiāli pārstāvēta Baltijā. Kopumā programma atbalsta piecas skolas. No tām trīs atrodas Igaunijā, kā arī pa vienai Latvijā un Lietuvā.