Toyota uzsākusi Proace City Electric modeļu iepriekšpārdošanu / WESS Motors Toyota / Jaunumi

Toyota uzsākusi Proace City Electric modeļu iepriekšpārdošanu

Toyota uzsākusi Proace City Electric un Proace City Verso Electric iepriekšpārdošanu un ir izziņojusi to cenas. Jaunie modeļi Latvijā ieradīsies šā gada augustā.

Paplašinātā elektrificētā Toyota saime tagad ietver arī kravas furgonu un pasažieru versiju Verso ar 5–7 sēdvietām. Jaunie modeļi ir lieliski piemēroti mazu uzņēmumu autoparkam, kam nepieciešams spējīgs un uzticams transports un kas vēlas samazināt negatīvo ietekmi uz vidi.

Šajos Proace City īpašs uzsvars ir likts uz praktiskumu, un elektriskās piedziņas izmantošana to nav mazinājusi. Tādējādi elektrisko versiju kravnesība un ietilpība ir tāda pati kā analogiem ar iekšdedzes dzinēju – līdz 4,4 m3 un 800 kg. Maksimālā kravnesība ir līdz 800 kg modelim ar standarta riteņu bāzi un līdz 750 kg – ar pagarināto. Abi elektriskie furgoni un Verso modifikācija spēj sakabē vilkt līdz 750 kg.

Lai sniegtu papildu pārliecību, visiem Proace City Electric un Proace City Verso Electric tiek nodrošināta piecu gadu apkope bez maksas.

Transmisija un veiktspēja

Toyota Proace City Electric modelim ir 136 ZS (100 kW) elektromotors, kas vilkmi novada uz priekšējiem riteņiem. Litija jonu akumulators atrodas zem kravas nodalījuma grīdas, līdz ar to neietekmējot kravas telpas ietilpību. Ar 216 šūnām, kas organizētas 18 moduļos, akumulatoram ir 50 kWh ietilpība. Tas ļauj ar pilnu uzlādi nobraukt 260–280 km (plānotais WLTP ciklā) un maksimāli sasniegt 135 km/h ātrumu.

Visas Proace City Electric versijas ir aprīkotas ar 11 kW trīs fāzu iebūvēto lādētāju (OBC). Automobiļa komplektā ir arī divi uzlādes kabeļi – pieslēgšanai gan pie mājsaimniecības elektroligzdas, gan pie privātās stacijas (Wallbox). Tas ļauj akumulatoru no trīs fāzu pieslēguma mājās pilnībā uzlādēt tikai piecās stundās. Ja auto pieslēdz 100 kW līdzstrāvas (DC) ātrajai uzlādei, 80% līmeni var sasniegt nieka 30 minūtēs.

Bagātīgs drošības sistēmu un autovadītāja asistentu klāsts

Plašais Toyota Safety Sense aktīvo drošības sistēmu klāsts ir labākais savā klasē, un tas ir standarta aprīkojumā visām Proace City Verso Electric versijām. To starpā ir avārijas bremzēšanas sistēma, joslas asistents, ceļa zīmju atpazīšana un modrības uzraudzības sistēma.

Toyota Proace City Electric cena ir no 37 350 eiro, bet Proace City Verso Electric – no 39 000 eiro.